Iwona Brzozowska-Gonciarz

Klasa Ia


  


W klasie Ia
są:
 Robert, Klaudia, Julia, Martyna, Julia, Ania, Filip, Julia, Oliwia, Wiktor, Adrian, Ola, Michał, Antek, Paulina, Kasia, Julia, Kacper, Ola, Natalia, Marcel, Kinga, Alexander, Adrian, Ola i Kuba.

DLA RODZICÓW

    3 września był dla uczniów niezwykle ważnym dniem. Tego dnia po raz pierwszy przekroczyli oni próg szkoły w nowej, bardzo ważnej roli - uczniów klasy Ia Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka.

 

    W połowie września gościliśmy w klasie policjantów. To było bardzo ważne spotkanie, podczas którego uczniowie przypomnieli sobie zasady bezpiecznego postępowania w szkole, na placu zabaw, na ulicy, w domu, a także w chwili zagrożenia ze strony atakującego psa. To spotkanie było tym ciekawsze, że nasi goście to ojcowie naszych szkolnych kolegów: Filipa i Michała.

 
  
 


   Pasowanie na ucznia - w uroczystych okolicznościach uczniowie złożyli ślubowanie i zostali pasowani na ucznia przez dyrektora szkoły. W obecności nauczycieli, zaproszonych gości i rodziców ślubowali sumiennie i odpowiedzialnie wypełniać szkolne obowiązki.

 
 
 
    W październiku uczniowie zostali zaproszeni do szkolnej biblioteki, gdzie zostali pasowani na czytelnika. Dowiedzieli się jak należy zachowywać się w bibliotece i czytelni. Poznali zasady wypożyczania książek i sposób, w jaki należy się z nimi obchodzić. Obiecali szanować książki. Od tej chwili uczniowie mogą wypożyczać książki i, czytając je, podróżować po fascynującym świecie fantazji lub przyswajać sobie wiedzę na interesujące ich tematy.


 
 
 

6 grudnia był dniem pełnym niespodzianek. Na pierwszej lekcji przybył do nas Mikołaj  z workiem prezentów.

   

        Potem mieliśmy spotkanie z Mikołajem na szprotawskim rynku. Tam również obejrzeliśmy świąteczne przedstawienie przygotowane przez Szprotawski Dom Kultury.

 
 Święta co raz bliżej. W naszej klasie pachnie świeża, zielona choinka przystrojona kolorowymi ozdobami.

 
 
 


Zawiesiliśmy również ozdoby na choince stojącej na placu przed Domem Kultury. Była bitwa na śnieżki, ciepła herbata, słodycze i zabawa przy muzyce.

 
 
 
  
 
 


Na przełomie listopada i grudnia wzięliśmy udział w projekcie europejskiego programu eTwinning GLOBAL CHRISTMAS GREETINGS. Celem tego programu była wymiana świątecznych kartek z życzeniami pomiędzy uczestnikami projektu - szkołami z niemal wszystkich krajów Europy. Wykonaliśmy około 50 kartek, na których napisaliśmy życzenia w języku polskim i angielskim. Wspólnie udaliśmy się do urzędu pocztowego, aby wysłać kartki. Uczniowie samodzielnie kupili znaczki i wrzucili koperty do szkrzynki pocztowej. Nasze świąteczne życzenia powędrowały do 23 krajów europejskich oraz do Stanów Zjednoczonych i Korei Południowej. Przez cały grudzień, a nawet w pierwszych dniach stycznia napływały do nas kartki z życzeniami z Europy i ze świata. Na zawieszonej w klasie mapie Europy zaznaczaliśmy kraje, z których otrzymaliśmy świąteczne życzenia. Próbowaliśmy odczytać życzenia napisane w różnych językach, ale to nie było takie łatwe (zwłaszcza życzenia napisane w języku koreańskim:)). Udział w projekcie przyniósł nam wiele emocji i radości. Pomógł nam również oswoić się choć trochę z mapą Europy:).

Global Christmas Greetings Project - Prezentacja PPT


Tuż przed przerwą świąteczną, podczas klasowej Wigilii, składliśmy sobie świąteczne życzenia, dzieląc się opłatkiem, oraz śpiewaliśmy kolędy.


 
 
 
 
 Stand by me  

Karnawał to czas zabawy. Bawiliśmy się więc wesoło na szkolnym Balu Przebierańców. Niektórych z nas trudno rozpoznać:)

 
 
 
 
 
 

menue