Iwona Brzozowska-Gonciarz

Klasa Ia  2005/2006
Pierwszy dzień w szkole...

      

...i kolejne dni.

   
Na początku roku szkolnego wszyscy pierwszoklasiści wzięli udział w imprezie pod hasłem "Bezpiecznie do szkoły" zorganizowanej przez Urząd Miasta i Gminy w gimnazjum w Wiechlicach. Największą atrakcją był udział aktorki Doroty Stalińskiej, która prowadziła konkursy, ucząc pierwszaków, jak bezpiecznie poruszać się w ruchu ulicznym. Cztery osoby z naszej klasy - Weronika, Adaś, Miłosz i Paweł wzięli udział w różnych konkursach i w nagrodę otrzymali światełka odblaskowe.

      

      

                  


Zostaliśmy zaproszenia do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Najpierw udaliśmy się do oddziału dziecięcego i czytelni. Tam pani bibliotekarka opowiadała o książkach, zasadach ich wypożyczania i możliwości korzystania z czytelni. Potem uczniowie układali tytuły znanych książek dla dzieci i oglądali albumy. Na koniec każdy uczeń został pasowany na czytelnika, a na pamiątkę otrzymał książkę. Zwiedziliśmy również oddział dla dorosłych. Wielu uczniów z naszej klasy jest czytelnikiem biblioteki.

    

    Wieloletnią tradycją naszej szkoły jest wspólne kolędowanie. Nasza klasa po raz pierwszy wzięła udział w Koncercie Kolęd. Uczniowie zaśpiewali kolędę pt. "Lulajże Jezuniu" do akompaniamentu skrzypcowego w wykonaniu Grety.                                      

      

W karnawale, jak co roku, był bal. Tym razem.... u Królowej Śniegu.


      
W styczniu z okazji Dnia Babci i Dziadka uczniowie zaprosili do szkoły swoich dziadków i babcie na lekcję otwartą. Tematem lekcji była rola dziadków w życiu ich wnucząt. Uczniowie wspólnie ze swoimi dziadkami uczestniczyli w lekcji - rozwiązywali krzyżówki, łamigłówki, rozwiązywali zadania matematyczne, rysowali portrety. Po lekcji dziadkowie, przy kawie i ciasteczkach, wysłuchali montażu słowno-muzycznego. Z wielką przyjemnością słuchaliśmy opowieści dziadków o czasach, kiedy byli uczniami. Szkoła w ich czasach wyglądała trochę inaczej.

      

      W kwietniu w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Ekonomicznej zorganizowany przez opiekunki Szkolnej Kasy Oszczędności. Konkurs rozpoczęli uczniowie naszej klasy inscenizacją pt. "Grosz do grosza". Zadaniem  aktorów odgrywających role uczniów (główne role przypadły Maćkowi i Damianowi M.) było przkonanie widzów do tego, że warto oszczędzać w SKO. 
Dniu Dziecka spotkała nas miła niespodzianka. Nasz kolega Adaś wraz ze swoimi rodzicami zaprosił całą klasę do siebie na piknik. Bardzo przyjemnie spędziliśmy czs na świeżym powietrzu. Najbardziej spodobał się dzieciom drewniany domek, staw i ogromna huśtawka. Chłopcy grali w piłkę nożną. Potem piekliśmy kiełbaski na ognisku.  Mieliśmy również okazję popatrzeć, jak w zakładzie stolarskim z desek robi się np. schody czy drzwi. To był miły dzień.

   

      


W Dniu Matki uczniowie zaprosili swoje mamy na uroczystość, do której przygotowywali się od wielu dni. Były wiersze, piosenki, taniec oraz wspólne zabawy i konkursy. Za udział w konkursach wszystkie mamy otrzymały dyplomy. Były też oczywiście ciasteczka, kawa i herbata.


      

      

Sukcesy

  1. II miejsce w szkole, w akcji "Góra grosza"
  1. I miejsce wszkole w konkursie "Lider oszczędzania"  (uczniowie kl. Ia zgromadzili na swoich książeczkach SKO największą kwotę)
  1. Uczennica naszej klasy, Weronika K. zostala zwycięzcą konkursu recytatorskiego na poziomie klas pierwszych

Wycieczki


Sala zabaw w Zielonej Górze

      

      

    Buczyna Szprotawska, Dąb "Chrobry"